Albania Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 rregullat e seksit

+3
PAPI@CHINO
Fiona
Admin
7 posters

Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty 5 rregullat e seksit

Mesazh  Admin Mon Aug 06, 2007 11:23 pm

Ka shume gra qe ankohen se nuk arrijne ne orgazmen dhe shpesh i drejtohen doktorreve ose seksologeve per te zgjidhur problemet e tyre.Sigurisht,secila perben nje rast te veēante,por kemi permbledhur shqetesimet e tyre dhe jemi munduar t’u japim pergjigje me ane te pese rregullave.

Cilat jane ato?

Rregulla e pare:Te dish se ēfare eshte orgazma.

Duket e cuditshme,por problemi i pare per nje femer,e cila nuk arrin orgazmen,eshte te kuptoje saktesisht se ēfare po kerkon.Pavarsisht pershkrimeve te ndryshme,orgazmen femerore e kupton vetem ne momentin qe e provon.Edhe pse menyrat per te arritur jane te ndryshme (orgazma klitorale dhe vaginale),ato mund te ndryshojne edhe tek e njejta grua,ne varesi te momentit.
Orgazma rralle here eshte nje refleks automatik (sic ndodh tek meshkujt),shpesh eshte nje arritje,diēka qe e meson me kohen dhe praktiken,e ngjashme me tentativen e nje mashkulli per te kontrolluar ejakulacionin e shpejte

Rregulla e dyte: Mos ndiq!

Disa femra mendojne se orgazma eshte nje “detyre” per t’u kryer; disa te tjera gjejne ndjesi te tjera (miqesi,ngrohtesi,dashuri) ne krevat.I sigurte eshte fakti se nder te gjitha raportet seksuale qe po kryen ne keto moment,shume pak do te perfundojne ne orgazem nga ana e femres.Plotesimi i kenaqesise se seksit mund te gjendet ne ndjesite e ndryshme,pa insistuar ne arritjen e orgazmes.Vagina reagon sikunder ju e stimuloni,pastaj ndiqni vetem instiktet

Rregulli i trete: Mos ki frike!

Mungesa e orgazmes shpesh shkatohet edhe ndjenja e frikes qe i shoqeron femrat.Frike nga kenaqesia qe mund te te fale nje mashkull,nga humbja e kontrollit te vetes,frika se ndoshta nuk je ne lartesine e duhur.Siguria ne vetvete eshte e domosdoshme ne ēdo fushe te jetes,sidomos kur vjen puna tek krevati,ku skrupujt jane te tepert.

Rregulli i katert: Pa rregulla

Per fat te keq nuk eshte si ne film.Nuk eshte xhiruar asnjehere nje film ne Hollivud ku protagonistet gjate seksit nuk kenaqeshin te dy njekohesisht.Por te besh dashuri,nuk do te thote qe ne fund patjeter te “ulerasesh” nga kenaqesia,sidomos kur vjen puna te femrat.Nese arrini te pranoni realitetin,do te zbuloni se mund ta kenaqni veten edhe pa pasur me partnerin nje orgazem te njekoheshme.

Rregulli i peste: Bėni jete te shendetshme!

Kenaqesia femerore ka te njejtet armiq si ajo mashkullore.Jane 5 faktoret qe punojne kunder seksualitetit te shendetshem: duhani,alkooli,mbipesha,jeta e ērregullt,drogat.Per femrat shtohet edhe menopauza,e cila nese ndiqet dhe kurohet mund te ule masen e ndeshkimit qe i jepet femres nga natyra.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 26
Age : 29
Location : albania
Registration date : 05/08/2007

http://albania.forumburkina.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty Re: 5 rregullat e seksit

Mesazh  Fiona Tue Aug 07, 2007 4:25 pm

Une s'kam probleme me kte gje. Wink
Fiona
Fiona

Numri i postimeve : 4
Location : Toronto, Canada
Registration date : 07/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty Re: 5 rregullat e seksit

Mesazh  PAPI@CHINO Sat Aug 11, 2007 1:01 am

daku e ka tull kush do nga gocat kontankt me mu lol cyclops
PAPI@CHINO
PAPI@CHINO

Numri i postimeve : 17
Registration date : 10/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty Re: 5 rregullat e seksit

Mesazh  DrAgOn Sat Aug 11, 2007 7:35 pm

sa e shpreh veten mer cun behu pak i permbajteshem jo kaq ekstravagan se po na i tremb gocat rendeer
DrAgOn
DrAgOn

Numri i postimeve : 1
Age : 44
Registration date : 11/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty papapapa

Mesazh  CoBrA Sun Aug 12, 2007 12:36 pm

me thone te drejten qenka interesante por me mire se ne teori keto rregulla provohen ne praktike ja Pyesni Kete DrAgOn se ai nuk i ka kopju keto rregulla i ka shpik vete Very Happy LOOL
CoBrA
CoBrA

Numri i postimeve : 2
Registration date : 10/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty Re: 5 rregullat e seksit

Mesazh  PAPI@CHINO Sun Aug 12, 2007 3:59 pm

hahahah pse merzitesh me lale une shpreh realitetin tim Smile DONT WORRY
PAPI@CHINO
PAPI@CHINO

Numri i postimeve : 17
Registration date : 10/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty Re: 5 rregullat e seksit

Mesazh  e_perkedhelura Wed Aug 15, 2007 4:26 pm

nejse un skam probleme te tilla por gjera qe duhet te dihen jan
ti cuni PAPI@CHINO mos u hap aq shum se seshte gje e mir jo per gje
e_perkedhelura
e_perkedhelura

Numri i postimeve : 1
Registration date : 11/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty Re: 5 rregullat e seksit

Mesazh  PAPI@CHINO Tue Aug 21, 2007 6:05 pm

eh ti goc keshtu jam ca ti bej Shocked ti mos u merzit se ka dhe me keq lol!
PAPI@CHINO
PAPI@CHINO

Numri i postimeve : 17
Registration date : 10/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty :arrow:

Mesazh  PAPI@CHINO Tue Aug 21, 2007 6:08 pm

dhe i gjo tjeter e morem vesh qe skishe probleme me keto gjonat nuk eshte nevoja ti perseritesh Arrow
PAPI@CHINO
PAPI@CHINO

Numri i postimeve : 17
Registration date : 10/08/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty hi

Mesazh  Syntax Thu Aug 30, 2007 10:54 pm

Une jom ne rregull Wink Admin se ishe admin e dija po edhe doktorr s'ma priste mendja Laughing
Syntax
Syntax

Numri i postimeve : 5
Age : 35
Location : Londer, Angli
Registration date : 11/08/2007

http://albania.forumburkina.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5 rregullat e seksit Empty Re: 5 rregullat e seksit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi